Utrecht Lunetten, 2 augustus 2025. Loc 9902 van Railexperts is met een Partyzug van Railparty Rheinland op weg naar de Canal Parade in Amsterdam.
AI-ontwerp gebaseerd op loc 9902 van Railexperts, die gepimpt is met figuren uit de boeken van Tommie en Tess.
Bekijk de passage van Blokpost Bunnik vanuit een rijdende trein! De opnamen zijn gemaakt op 7 augustus 2025, de eerste keer vanuit een trein naar Driebergen, de tweede keer op de terugweg. Met dank aan Vincent Hartogsveld. Bezoek vooral ook zijn videokanaal: @CabviewHolland.
Venlo, 14 augustus 2025. Loc 193 534 van SBB Cargo International. In de verte staat een witte Traxx.
Tilburg, 29 augustus 2025. Loc 7193 881, een albino van Rail Force One, tijdens een tussenstop op weg naar Rotterdam.
Lage Zwaluwe, 29 augustus 2025. Loc 6703 (ooit ACTS) van Railexperts in een hoekje van het emplacement.
Lage Zwaluwe, 29 augustus 2025. Loc 24 van Rotterdam Rail Feeding, in de achtergrond loc 6703 van Railexperts.
|
|
|
Amsterdam, 22 augustus 2025. Minirangeerlocomotiefje van Strukton: de Zagro E-Maxi. |
Op 14 augustus 2025 filmde ik treinen in Roermond, Tegelen en Venlo. In Roermond bezocht ik de EBO (elektrische bediende overweg). Dit is de laatste door een mens bediende overweg in Nederland. Dit gebeurt vanuit Maastricht; het seinhuis in Roermond is onbemand. Op 21 augustus 2025 filmde ik een flink aantal goederentreinen en wat andere treinen in Deurne en Horst-Sevenum. Tussendoor een korte opname in Blerick en een opname vanuit een rijdende trein tussen Eindhoven en Best.
Velsen, 26 mei 1973. Loc 57 met de Hoogovens-excursietrein tijdens een NVBS-excursie. Deze loc kreeg later de naam 'Bonne'. Ook kwam er een tweede loc, nummer 22 'Tom'.
Met de stoomlocs 22 en 57 werden vanaf 1972 ritten georganiseerd over het terrein van de Hoogovens. Ze kwamen af en toe ook buiten de poort, bijvoorbeeld tijdens NVBS-jubilea. Ook kwam er nog meer materieel, waaronder een aantal diesellocomotieven van NS. Er is zelfs een echt station op het terrein: Velserbosch. Dit alles onder het beheer van de vrijwilligers van de Stoomclub Hoogovens, sinds 2002 vereniging Hoogovens Stoom IJmuiden (HSIJ).
Aan de activiteiten van deze vereniging dreigt nu een einde te komen. De directie van het bedrijf, Tata Steel, heeft laten weten dat de stoomlocs niet meer over het terrein mogen rijden. Ook andere activiteiten zijn niet meer toegestaan. Volgens een woordvoerder van Tata Steel "draagt de uitstoot van kolen van de locomotief negatief bij aan de uitstootcijfers van het bedrijf. Dat vinden wij nu niet meer gepast. Bij de transitie om schoner en groener te gaan produceren is dat moeilijk in lijn te brengen met het niet noodzakelijk uitstoten van rookgassen en CO₂" (citaat uit IJmuider Courant, 7 augustus 2025).
De vereniging is zich nu aan het beraden op de toekomst. Op 1 oktober 2025 vindt hierover een ledenvergadering plaats. Loc 57 'Bonne' is momenteel actief bij de ZLSM. Loc 22 'Tom' bevindt zich bij de Stoomtrein Maldegem Eeklo.
Het is een trend: George Baker monteren onder andere muzikanten. Dus waarom ook niet?
NVBS Actueel - augustus 2025Op 22 augustus 2025 verscheen NVBS Actueel augustus 2025. NVBS Actueel is de maandelijkse digitale nieuwsbrief van de NVBS, met lezenswaardige artikelen en tips over activiteiten van de NVBS. Een abonnement is gratis, ook voor niet-leden. |